Τρίτη 27 Απριλίου 2010

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ

Στην Τρίπολη πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ - ΠΚ Α΄στις 24 Απριλίου 2010. Στους αγώνες συμμετείχε το σωματείο του ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ με δύο αθλητές, το Δημήτρη Λιακάκο και τη Ναταλία Λιακάκου. Μετά από μία καλή εμφάνιση οι αθλητές μας διακρίθηκαν στις τρεις πρώτες θέσεις και κατέκτησαν τρία μετάλλια.

Συγκεκριμένα ο Δημήτρης Λιακάκος κατέλαβε την 1η θέση στο ακόντιο κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο με επίδοση 45,08μ και προκρίνεται για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ Α΄ που θα διεξαχθεί στα Τρίκαλα. Αξιοσημείωτη ήταν και η επίδοσή του στη σφαιροβολία όπου κατέλαβε την 3η θέση κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο με επίδοση 11,01μ.

Η Ναταλία Λιακάκου αγωνίστηκε στο μήκος και κατέλαβε την 1η Θέση με επίδοση 4,78μ, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.

Να σημειωθεί ότι οι αθλητές μας έκαναν την πρώτη τους επίσημη αθλητική εμφάνιση.
Το Δ.Σ. του ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ τους συγχαίρει και τους εύχεται πολλές διακρίσεις στον μέλλον.